KlaudiaGlowa

Tematy dotyczące zdrowia i urody

Inspiracje Zdrowie

Bądź zdrów. Detoks może Ci pomóc. Poznaj też zagrożenia

Popularny detoks

Wiosna i lato to okres kiedy społeczeństwo, a szczególnie kobiety zaczynają oczyszczanie organizmu z toksyn, w celu pozbycia się zbędnych kilogramów. Detoks jest już bardzo popularną formą, wręcz modą, która corocznie zabiera zdrowie setkom, a nawet tysiącom kobiet. Nie kupuj drogich i tanich produktów, które mają na celu cudowne oczyszczanie lub odchudzanie organizmu. Spójrz na modę na detoks krytycznym okiem.

Jak to powinno wyglądać?

Producenci preparatów odchudzających i oczyszczających będą obiecywać cudy i gruszki na wierzbie. Często na swoim produkcie napiszą, że jest to naturalne oczyszczanie od wewnątrz. Zazwyczaj zostawią swoje nowości detoksykujące w aptekach i drogeriach. Dodatkowo w informacjach zalecanych użytkownik otrzyma informacje, że w zaledwie trzy do pięciu dni pozbędzie się wszelkich szkodliwych substancji z organizmu i to za pomocą tylko i wyłącznie wypicia zdrowych soków detoksykujących albo tabletek. Zdrowsze życie zdaniem producentów ma kosztować od 300 do 400 złotych w zależności od liczby dni. Detoks będzie zachwalał prozdrowotne właściwości preparatów. Po całej trzy lub pięciodniowej kuracji powinnaś poczuć się lepiej, bardziej zdrowo, a funkcjonowanie organizmu powinno znacznie się poprawić. Dodatkowym bonusem stosowania kuracji mają być zmniejszone wałeczki tłuszczu.

„Nie ma ryzyka, nie ma zabawy”

Pamiętaj jednak, że detoks to też ryzyko dla zdrowia. Pozytywnych aspektów działania proszków, herbatek, zupek i soków detoksykujących jest naprawdę wiele – zdaniem producentów. Jednak naukowe dyskusje na temat takiego sposobu oczyszczania organizmu poddają je w wątpliwość. Jaką cenę płaci organizm za chwilowe oczyszczenie się z toksyn za pomocą sztucznych produktów? Po pierwsze brak zróżnicowanej diety stosowanej przez dłuższy czas powoduje głębokie ubytki substancji odżywczych w ciele człowieka.
Dieta powoduje bóle i zawroty głowy. Pojawia się silne uczucie głody, ponieważ 3 lub 5 dni picia tylko soków naprawdę mocno wyczerpuje organizm ze wszelkiej energii. Schemat jest prosty nie dostarczasz jedzenia – organizm nie ma z czego czerpać energii, a sam tłuszcz który ma spalić dieta głodowa nie wystarcza do zaspokojenia potrzeb do prawidłowego funkcjonowania. Dodatkowo warto pamiętać o efekcie jo-jo kiedy to po kuracji wracają nie tylko wcześniejsze kilogramy ale również nowe. Jest tak, ponieważ powracamy do wcześniejszych nawyków żywieniowych oraz starego trybu życia, a zatem na nowo zapychamy organizm toksynami.

Warto zapamiętać

Pamiętaj, że Twój organizm został wyposażony w odpowiednie narządy, które same pozbywają się toksyn: skórę, płuca, wątrobę, nerki. Nie ma potrzeby wspierania go przez zewnętrzne preparaty czy urządzenia. Szczególnie gdy nic nam nie dolega, a lekarz nam nic nie polecił na receptę. Do dzisiaj nie wiadomo jak radzi sobie metabolizm człowieka po zażyciu preparatów detoksykujących, z resztkami pestycydów. Jedno jest pewne osoby, które zażywały tego rodzaju preparaty, w późniejszym okresie czasu mają więcej problemów zdrowotnych.