KlaudiaGlowa

Tematy dotyczące zdrowia i urody

Inspiracje Uroda

Dla urody

Piękne ramiona nie muszą być marzeniem

Wiele kobiet w taki sposób układa program treningowy, by znalazły się w nim ćwiczenia na mocne pośladki i płaski brzuszek. Niestety, bardzo często zapominamy o ramionach, co skutkuje ich znacznym osłabieniem oraz tak uciążliwym problemem, jakim są sflaczałe tricepsy. Co zrobić, by poprawić ich wygląd?

Istnieje wiele ćwiczeń, dzięki którym piękne ramiona przestaną być dla nas tylko marzeniem

Dobre efekty można osiągnąć m.in. dzięki regularnemu wykonywaniu pompek, które można wykonywać na wiele sposobów. Dla początkujących dobrym rozwiązaniem mogą być pompki wykonywane przy ścianie, w pozycji stojącej, dla tych bardziej zaawansowanych – klasyczne pompki wykonywane na podłodze. Bardzo dobre są też te ćwiczenia na ramiona, które polegają na wykonywaniu pompek w podporze tyłem oraz te, które polegają na opuszczaniu hantli nad głową. Aby wzmocnić mięśnie naramienne, warto postawić na kolejne proste ćwiczenie z hantlami. Polega ono na unoszeniu hantli na wysokość barku w chwili, gdy prosto stoimy w lekkim rozkroku. To bardzo proste ćwiczenia na ramiona, których regularne wykonywanie pozwoli nam pozbyć się problemów ze sflaczałymi tricepsami, a jednocześnie korzystnie wpłynie na całą naszą sylwetkę. Im prędzej postawimy na taką gimnastykę, tym lepiej dla nas i dla naszego wyglądu.

Płaski brzuch nie musi być marzeniem!

Płaski brzuch? Wiele osób marzy o tym, by móc się nim pochwalić. Co można zrobić, by osiągnąć dobre efekty? Jakie sposoby na płaski brzuch sprawdzą się najlepiej?

Aby spalić tkankę tłuszczową z brzucha, trzeba wykazać się cierpliwością i konsekwencją. Najlepsze efekty przynosi połączenie aktywności fizycznej i odpowiedniej diety. Dobre efekty może dać ograniczenie węglowodanów w diecie, przy jednoczesnym zwiększeniu ilości białka. Dzięki niemu można wspierać mięśnie, a jednocześnie przyspieszyć metabolizm. Warto zatem częściej sięgać po takie źródła białka, jak nabiał, a jasny chleb zastąpić ciemnym pieczywem. To prosta zmiana, która z czasem zacznie przynosić widoczne efekty. Do tego powinny dołączyć regularne ćwiczenia. Na co warto postawić? Na klasyczne przysiady, pajacyki i bieg w miejscu. Brzuszki i skręty tułowia to kolejne ćwiczenia, które warto wykonywać regularnie. Aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty, warto też częściej wychodzić na spacery, a w miarę możliwości jeździć na rowerze lub odwiedzać basen. Aby skóra brzucha dobrze zniosła zmiany, warto w porę o nią zadbać. W jej ujędrnianiu pomogą regularne peelingi oraz delikatne masaże. Dzięki temu spadem masy ciała nie będzie się wiązał z nowym problemem, czyli obwisłą skórą, która nie prezentuje się zbyt dobrze.