KlaudiaGlowa

Tematy dotyczące zdrowia i urody

kosmetyki z kwasami
Uroda

Kosmetyki z kwasami – wszystko o ich działaniu

Chcąc zadbać o swoją cerę, zapewne chcesz korzystać z jak najlepszych produktów. Jednym niezbędnych elementów prawidłowej pielęgnacji twarzy, jest stosowanie produktów z kwasami. Należy, jednak pamiętać, aby dobrać odpowiedni produkt do potrzeb twojej skóry.

Rodzaje kwasów- dobór kosmetyków do skóry

Na rynku, możesz znaleźć bardzo wiele rodzajów kwasów przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Jeżeli wiesz, już jaki rodzaj skóry posiadasz, wybór odpowiedniego specyfiku, nie powinien stanowić dla Ciebie większego kłopotu.

  • Do skóry starzejącej się polecany jest kwas glikolowy
  • Dla skóry z przebarwieniami idealnie sprawdzi się kwas azelainowy
  • Jeśli posiadasz cerę trądzikową koniecznie spróbuj włączyć do codziennej pielęgnacji kwasy z gamy AHA lub BHA.
  • Jeżeli posiadasz cerę mieszaną lub tłustą, to zacznij stosować kwas salicylowy.

Kosmetyki z kwasami jak działają?

Każdy z kwasów, działa w trochę inny sposób. Kwas migdałowy, na przykład, ma właściwości złuszczające. Natomiast kwas azelainowy, wykazuje działanie antybakteryjne, przez co pomaga w zapobieganiu trądzikowi. Jeżeli poszukujesz czegoś, co nawilży twoją skórę, koniecznie skorzystaj z kwasu mlekowego, który bardzo silnie nawilża skórę. Pamiętaj, że działanie kosmetyków z kwasów zależy od kilku czynników. Po pierwsze, najważniejszych jest skład danego produktu. Zawsze sprawdzaj, ile procent danego kwasu jest w kosmetyku, który zamierzasz kupić. Jeśli, kupisz ten o zbyt słabym stężeniu, może okazać się, że po prostu nie będzie on skuteczny. Jednak, wybierając ten o zbyt dużym stężeniu, możesz ryzykować, że pogorszy on stan twojej cery. Dlatego, jeśli nie jesteś pewna swojego wyboru, skonsultuj to ze specjalistą. I pamiętaj, że jeśli korzystasz z kwasów mających właściwości złuszczające, nie zapominaj o nawilżeniu skóry.

Aplikacja kosmetyków- jak prawidłowo je nakładać

Większość kosmetyków z kwasami możesz stosować codziennie. Jeśli kwas znajduje się w składzie twojego ulubionego kremu, możesz go nakładać, nawet kilka razy dziennie. Jednak pamiętaj, że stosując kwas jako peeling, nie zostawiaj go na twarzy dłużej, niż zaleca to producent. Przed skorzystaniem z jakiegokolwiek produktu, zawsze warto przeczytać zalecenia producenta. Na przykład w przypadku korzystania z kwasu salicylowego – wskazane jest, aby nie narażać się na promienie światła słonecznego, ponieważ może mieć to fatalne skutki dla twojej cery. Jednak bez względu na to, w jakiej formie nakładasz kosmetyk z kwasem – kremu, serum czy ampułek – zawsze pamiętaj o tym, aby najpierw oczyścić twarz. Dzięki temu działanie produktu będzie zdecydowanie lepsze.

Efekty stosowania kosmetyków z kwasami

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze stosowaniem kwasów w codziennej pielęgnacji skóry, pamiętaj, że spektakularne efekty nie zawsze pojawiają się od razu. W przypadku stosowanie kwasu mlekowego cera natychmiast po nałożeniu stanie się bardziej nawilżona i jędrniejsza, jednak by całkowicie pozbyć się przebarwień przy pomocy kwasu azelainowego, trzeba będzie trochę poczekać.