KlaudiaGlowa

Tematy dotyczące zdrowia i urody

masaż kobido
Uroda

Masaż Kobido – na czym polega?

Dbanie o siebie jest modne. Zdrowa, zadbana skóra to oznaka zdrowego, świadomego człowieka. Niezależnie od płci, jeżeli prezentujemy się dobrze, sprawiamy lepsze pierwsze wrażenie u ludzi, których spotykamy, a pierwsze wrażenie może zaważyć na przebiegu całej znajomości czy sytuacji społecznej. Między innymi z tego powodu niesłabnącą popularnością cieszą się gabinety medycyny estetycznej i salony SPA. Jednym z zabiegów, który można odbyć w takim miejscu, jest masaż Kobido. Czym jest i na czym polega masaż Kobido??

Co to jest masaż Kobido?

Masaż Kobido nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy. Pobudza głębokie struktury jej skóry, co w konsekwencji czyni ją mocniejszą i wspomaga jej odżywianie. Wykonywany jest w profesjonalnych salonach SPA, w regularnych sesjach.

Korzenie tej techniki wywodzą się z tradycyjnego masażu japońskiego. Poza pozytywnymi efektami w wyglądzie skóry, dodatkowo w trakcie jego przebiegu relaksuje i odpręża masowaną osobę. Masaż Kobido stanowi przyjemną alternatywę dla inwazyjnych metod medycyny estetycznej, które wykorzystują igły, skalpele, kwasy i botoksy.

Jakie są efekty masażu Kobido?

Najbardziej wyraźnym efektem, który także najczęściej jest powodem, dla którego w ogóle klient zgłasza się w salonie SPA na ten zabieg, jest lifting twarzy. Regularnie przeprowadzany masaż Kobido jest terapią odmładzającą, sprawia że skóra staje się jędrniejsza, zmarszczki zredukowane, a dzięki pobudzeniu metabolizmu komórek skóra wolniej się starzeje i szybciej regeneruje.

Efekty widoczne są stosunkowo szybko, nie istnieją trwałe przeciwwskazania, może być wykonywany bez dodatkowego przygotowania, jest nieinwazyjny i bezbolesny. Dodatkowo poza efektem liftingu może zrelaksować i odprężyć masowanego. Powody jego popularności wydają się więc oczywiste.

Lista rzeczy, które powoduje dobrze przeprowadzony masaż Kobido jest długa i obejmuje:

  • modelowanie konturu twarzy,
  • ujędrnienie skóry, w tym policzków,
  • redukcję zmarszczek,
  • redukcję opuchlizn,
  • zmniejszenie „worków pod oczami”,
  • zrelaksowanie i odprężenie, redukcje stresu,
  • spłycenie bruzd nosowo-wargowych,
  • łagodzenie bólu głowy,
  • ujędrnienie powiek.

Dla kogo przeznaczony jest masaż Kobido?

Masaż Kobido może stosować w zasadzie każdy. Jedynymi przeciwwskazaniami są podwyższona temperatura, nieleczone nadciśnienie tętnicze. stany zapalne skóry lub rany na jej powierzchni. Warto także zachować odstęp od innych zabiegów kosmetycznych, zwłaszcza botoksu i nici liftingujących.

Poza powyższymi przypadkami masaż Kobido nadaje się dla wszystkich. Szczególnie docenią go osoby borykające się z problemem wiotkiej skóry, a także ci, którym doskwierają napięcia głowy, szyi i karku lub nadmierny stres.

Częstotliwość masażu Kobido

Aby efekt był trwały i satysfakcjonujący potrzebna jest regularność i powtarzanie wizyt. Przyjmuje się, że 12 sesji masażu Kobido po dwa razy w tygodniu powinno oferować zadowalającą skuteczność. Efekty widać jednak już po pierwszym razie, a kolejne sesje tylko je potęgują. Po odbyciu całej serii zabiegów dobrze jest raz na jakiś czas wykonywać pojedynczy masaż, aby utrwalić i utrzymać efekt jak najdłużej.