KlaudiaGlowa

Tematy dotyczące zdrowia i urody

Uncategorized

Przeszczep włosów metodą WAW FUE SYSTEM – co należy wiedzieć na ten temat?

Utrata włosów to problem, który dotyka coraz większej ilości osób. W zdecydowanej większości mowa tu o mężczyznach. Jednak i kobiety mają z tym do czynienia. Do wyboru są różne metody leczenia, jakie w mniejszym lub większym stopniu, są w stanie zagwarantować, że na głowie na nowo zaczną pojawiać się włosy. Jedną z metod, które proponowane są przez współczesne kliniki, jest przeszczep włosów metodą WAW FUE SYSTEM. Co należy wiedzieć na ten temat?

Follicular Unit Excision (FUE)

Jest to zabieg, który polecany jest dla osób, jakie mają na co dzień do czynienia z nadmiernym łysieniem. Przeprowadzany jest on przez kliniki, których specjalizacją jest przeszczep włosów. Jedną z ofert można znaleźć na https://www.san-medical.pl/oferta/przeszczep-wlosow/waw-fue-system/.

Mówiąc o metodach leczenia nadmiernego łysienia, często można spotkać się ze sformułowaniem FUT. Jednak jest ona starsza i wymagała pobrania płata skóry. WAW FUE SYSTEM to metoda, która polega na pobraniu jedynie meszków włosów, więc nie wydaje się tak mocno angażująca. Do tego można być pewnym tego, że nie będzie się miało do czynienia z tak dużą ilością blizn. Sam proces gojenia się ewentualnych ran, jest krótszy.

Ile kosztuje przeszczep włosów metoda FUE?

Na chwile obecną można podać jedynie orientacyjne ceny, ponieważ mogą się one różnić w zależności od tego, do jakiej kliniki się dokładnie trafi. Trzeba wiedzieć, że koszty, jakie związane są z tym zabiegiem, należy podzielić na trzy grupy:

  • wycena przeszczepu włosów na czubku głowy – średnia cena to ok. 8 500 – 15 900 PLN;
  • koszt transplantacji włosów z przodu głowy z odtworzeniem linii włosów – średnia cena to ok. 16 900 – 22 900 PLN;
  • transplantacja włosów na zakola – średnia cena to ok. 7 900 – 12 900 PLN.

W wyżej wymienionych przypadkach dokładna cena ustalana jest na podstawie tego, z jak rozległym zabiegiem będzie się miało do czynienia. Cena przeszczepu włosów metodą WAW FUE SYSTEM może nieco przerażać, dlatego niektóre osoby mogą mieć wątpliwości. Warto więc sprawdzić, czy naprawdę ma się do czynienia z efektywnym zabiegiem.

Zalety metody FUE

Oto mało inwazyjny sposób na poprawę fryzury. Pacjenci mają do wykorzystania innowacyjną metodę, która pozwala na to, aby:

  • cieszyć się naturalnymi efektami, jakie będą szybko widoczne po zabiegu,
  • móc cieszyć się brakiem widocznych blizn w miejscach, gdzie pobrane będą meszki włosowe,
  • skorzystać z porządnej regeneracji skóry, która będzie odbywać się już na kilka dni po przeszczepie włosów,
  • wykorzystać możliwość strzyżenia włosów na krótko po zabiegu,
  • szybko powrócić do aktywnego trybu życia, w szczególności, jeżeli mowa o uprawianiu dyscyplin sportowych,
  • zmniejszyć łysienie, dzięki którym możliwe jest odzyskanie zdrowych i gęstych włosów.

Istnieje wiele innych zalet, jakie powiązane są z tym zabiegiem. Warto dokładnie zapoznać się z informacjami, które odnoszą się do tego zabiegu, aby przekonać się, że naprawdę warto. Potem pozostanie tylko wybrać klinikę, gdzie będzie można wykonać przeszczep włosów przy pomocy metody FUE.